Tijdens deze lessen krijgen de kinderen te maken met omgangsvormen, groepsactiviteiten en spelinzicht.
Karaktervorming, zelfstandigheid en zelfbewustwording zijn onderdelen van de training.
Alle aspecten van zelfverdediging worden aangeleerd. De aangeleerde technieken zijn dezelfde technieken als voor de volwassenen doch worden op een minder realistische wijze aangeleerd. De nadruk ligt vooral op motorische ontwikkeling en een educatieve vorm van ontwikkeling.
De kinderen die deze reeksen doorlopen zijn voorbereid om door te stromen naar de volwassenen.
De overstap naar de groep Jeugd en Volwassene (rond de leeftijd van 13 jaar) gebeurt in samenspraak met het kind, de ouders en de instructors hierbij rekening houdend met de persoonlijke ontwikkeling van het kind op fysiek en op mentaal gebied.
Mogelijkheid tot gedeeltelijke of geleidelijke overgang van KinderHapkido naar de groep Jeugd en Volwassenen is volstrekt mogelijk.